Tania dachówka ceramiczna betonowa płaskaKażdy, kto stawia nowy dom lub planuje gruntowny remont starego, musi rozważyć, czym pokryć jego dach.
Nowoczesna dachówka ceramiczna płaska to tradycyjne rozwiązanie które nie do końca musi mieć sens w momencie gdy na rynku dostępne są już Zintegrowane Dachy Solarne w 2w1

Ale poznaj więc zarówno zalety, jakie posiada dachówka ceramiczna płaska oraz dachówka betonowa płaska, a także różne jej rodzaje takie jak dachówka karpiówka, dachówka holenderka czy dachówka marsylka

Rodzi się jednak pytanie – czy w obecnych czasach gdy Fotowoltaika stała się wręcz obowiązkowa dachówki ceramiczne czy betonowe mają jakikolwiek sens ? Po co nam tradycyjny i niewątpliwie ładny dach z dachówki ceramicznej czy betonowej skoro musimy go zakryć nieestetycznymi panelami fotowoltaicznymi ? Czy taka inwestycja ma sens ?

Zalety dachówki ceramicznej

 

Dachówka ceramiczna kładziona jest bardzo często na dachach z powodu posiadania bardzo wielu istotnych zalet, są to między innymi:

  •      tradycyjny i estetyczny wygląd;
  •       możliwość położenia na dachu o niewielkim spadku;
  •       bardzo duża odporność na warunki atmosferyczne;
  •       trwałość liczona w dziesięcioleciach;
  •       łatwość wymiany poszczególnych elementów;
  •       bardzo dobra izolacja termiczna;
  •       wysoka szczelność;
  •       niski poziom hałasu – na przykład podczas opadów deszczu;
  •       bardzo duży wybór kształtów.

Można tutaj także wspomnieć o kilku wadach dachówki. Przede wszystkim cena. Jest to rozwiązanie dość drogie, ale gdyby nie potrzeba montażu paneli fotowoltaicznych po wzięciu pod uwagę jego zalet oraz długowieczność, można by się na nie zdecydować. Drugim problemem jest waga dachówki, która może uniemożliwić w niektórych sytuacjach jej zastosowanie. Zwolennicy bardzo kolorowych dachów często decydują się na dach z blachy, gdzie jest dostępna zdecydowanie szersza gama kolorystyczna.  

Największą wadą jednak obecnie jest problem z integracją z panelami fotowoltaicznymi.
Panele fotowoltaiczne na dachówce wyglądają po prostu źle i rodzi się pytanie czy jest sens inwestować kilkadziesiąt tysięcy złotych w dach który choć ładny za chwilę zostanie “spaskudzony” panelami fotowoltaicznymi.

Zapytaj o TANI DACH

    Dużo lepszym rozwiązaniem jest Dach Solarny 2w1 SolROOF

    SOLROOFTRADYCYJNA FOTOWOLTAIKA
    SOLROOFTRADYCYJNA FOTOWOLTAIKA

    KLIKNIJ I ZOBACZ PREZENTACJĘ DACHU SOLARNEGO


    Rodzaje ceramicznych dachówek płaskich

     

    Dachówka ceramiczna może występować w bardzo wielu odmianach. Najbardziej popularne typy to:

    •       dachówka mnich, mniszka – tradycyjna falista dachówka złożona jako jedyna z dwóch różnych elementów pasujących do siebie;
    •       dachówka ceramiczna płaska – dachówka karpiówka układana na łuskę lub w koronkę;
    •       dachówka holenderka (esówka) – przypomina literę S, dobrze odprowadza wodę;
    •       dachówka ceramiczna zakładkowa – jednym z jej podtypów jest tak zwana dachówka marsylka.

    Przez wieki aż od starożytności dachówki ceramiczne wyrabiane były z tego samego materiału, czyli gliny z domieszką margla i następnie wypalane. Obecnie możesz także spotkać się z wyrobem, jakim jest dachówka betonowa płaska czy też inne jej wzory. Beton jest materiałem zdecydowanie tańszym zapewniającym większość zalet dachówki ceramicznej przy wydatnie niższym koszcie zakupu.    

    Najlepsi producenci dachówek ceramicznych

     

    Rynek pełny jest dachówek od najróżniejszych dużych i małych jej producentów. Warto postawić na rozwiązania pochodzące od najlepszych firm, co zagwarantuje Ci zadowolenie przez długie lata użytkowania dachówki. Topowi wytwórcy dachówek to takie firmy jak:

    •       Roben – firma z zakładami produkcyjnymi w Polsce, Niemczech i USA. Najpopularniejsza dachówka Roben to Monza, Bergamo, Piemont czy Verona;
    •       Braas – to najczęściej wybierane w Polsce dachówki ceramiczne. Może to być na przykład dachówka płaska Braas Tevivia albo dachówki z serii Rubin, Turmalin czy Topas;
    •       Creaton – to firma należąca do międzynarodowego koncernu Terreal oferująca zarówno produkty takie jak dachówka ceramiczna Creaton (na przykład Titania Creaton) oraz dachówka cementowa Creaton;   

    ·        Koramic – to marka dachówek będąca częścią koncernu Weinerberger AG produkującego różne materiały budowlane. Najczęściej wybierane dachówki tej marki to dachówka płaska Orea 9, dachówka marsylka Mondo 11 czy renesansowa Alegra 9.

    NIE WIESZ CO WYBRAĆ? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

    +48 500 409 109

    phone

    NIE WIESZ CO WYBRAĆ? ZADZWOŃ TO CI DORADZIMY!

     

    +48 500 409 109

    phone

     

    Jaka jest cena dachówki za m2?


    Dachówka – cena
    to jedna z najważniejszych spraw branych pod uwagę przy wyborze obok oczywiście wzorów, kolorów i parametrów. Cena jest zazwyczaj podana za jedną sztukę dachówki, co oznacza, że trzeba pomnożyć ją odpowiednią ilość razy, aby wiedzieć, jaka jest cena dachówki za m2. Zatem ile dachówek na m2 dachu? W zależności od wielkości danej dachówki potrzeba około 12-14 dachówek na każdy metr kwadratowy dachu. Po uwzględnieniu dodatkowych dachówek na takich jak na przykład gąsiory do wykończenia szczytu oznacza to, że koszt metra kwadratowego typowej dachówki ceramicznej może wynieść kilkadziesiąt do 100 złotych za metr. Doliczyć trzeba oczywiście do tego koszt jej ułożenia.

    Jeżeli chcesz pokryć duże powierzchnie hal fabrycznych, chlewni i tym podobnych budowli, sprawdź ofertę firmy Euronit produkującej płyty faliste przypominające dachówkę esówkę wykonaną z włókno-cementu. To rozwiązanie tańsze od tradycyjnej dachówki ceramicznej zarówno w zakupie, jak i w montażu.