Blachodachówka to zaraz obok blachy trapezowej najczęściej stosowane w Polsce pokrycie dachowe.
Dowiedz się, jaka jest cena blachodachówki.
Przy budowie domów, magazynów, garaży i szereg innych budynków sposób pokrycia dachu ma duże znaczenie dla ceny całej inwestycji. Właśnie dlatego wybór blachodachówki jest często idealnym kompromisem między znacznie droższą dachówką ceramiczną a mniej efektowną blachą trapezową czy papą dachówkową.
Zalety blachodachówki
Blachodachówka – cena za m2, która jest bardzo atrakcyjna to oczywiście niejedyna zaleta tego rozwiązania. Można tutaj wymienić również takie rzeczy jak:
- szybkość montażu;
- łatwość mocowania;
- atrakcyjna forma – dobrze zamontowana jest trudno odróżnialna od dachówki ceramicznej;
- duży wybór kolorów – większy niż przy ceramice.
Dzięki temu jest to właśnie tak atrakcyjny materiał do pokrywania dachów wszelkich budynków. Blacha jest także znacznie łatwiejsza w obróbce, co pozwala na szybsze wykończenie krawędzi dachu, gdzie może być konieczne przycinanie do pożądanego wymiaru.
Rodzaje blachodachówek
Na rynku istnieje całe mnóstwo producentów tego typu materiałów. Wśród najbardziej znanych są takie firmy jak Blachoprofil 2(BP2), Blachy Pruszyński, Budmat czy Lindab. Oferowane są przez nich różne typu blachodachówki, co oznacza, że cena blachodachówki może być bardzo różna w zależności od producenta i modelu. Najczęściej spotykane są:
- blachodachówka płaska – dość częsty wybór w nowoczesnym budownictwie. Charakteryzuje się niskimi przetłoczeniami do 3 centymetrów;
- blachodachówka falista – to forma najbardziej przypominająca dachówkę ceramiczną;
- blachodachówka karpiówka – cena blachodachówki tego typu jest najwyższa. Również jest bardzo trudna do odróżnienia od ceramicznej dachówki. Może być stosowana na dachach o nachyleniu co najmniej 30 stopni;
- blachodachówka płaska na rąbek stojący – to coraz częściej stosowane rozwiązanie o dość charakterystycznym wyglądzie. Widoczne są tutaj długie rąbki łączące elementy.
WYCEŃ BLACHĘ!
Blachodachówka ceny
Ponieważ cena jest jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy wyborze blachodachówki, to powinieneś dobrze zapoznać się z tym, ile mogą kosztować poszczególne rodzaj blachodachówek. Pamiętaj, że istnieją dwa rodzaje blachodachówki:
- blachodachówka modułowa (blachodachówka panelowa) – taka blachodachówka ceny ma zazwyczaj podane za moduł, który może mieć powierzchnię od trochę poniżej pół metra kwadratowego do nawet ponad metra. Zazwyczaj podany jest przelicznik, ile arkuszy jest potrzebnych na jeden metr kwadratowy dachu;
- blachodachówka na wymiar – tutaj podawana jest fraza ‘blachodachówka cena za m2’ a następnie informujesz dostawcę, w jakim rozmiarze chcesz, aby została ona przycięta.
Oferujemy najtańsze blachodachówki w 2 gatunku z gwarancją które bywają w promocji w cenie nawet od 23,99 pln/arkusz netto tj. 29,50 pln brutto!
Kolory takie jak grafit, brąz, czarny czy też czerwony (bordo).
Jeżeli jednak szukasz najwyższej jakości to przykładowo blachodachówka modułowa IZI ROOF UTK 24 Mat Grafit BP2 to cena około 50 złotych za moduł. Wiele blachodachówek BP2 (Blachoprofil 2) takich jak Alfa, Heta, Gamma, Stigma czy Bavaria Roof są cięte na zamówienie w żądaną długość. Co ważne cięcie jest wykonywane zgodnie z kształtem fali, co znacznie pomaga w ukryciu miejsc łączenia na dachu, czyniąc takie rozwiązanie bardziej estetycznym.
Zatem blachodachówka z powodzeniem może zastąpić dachówki ceramiczne, pozwalając na duże ograniczenie kosztów budowy lub remontu dachu.
Jeżeli zależy Ci na jeszcze tańszym rozwiązaniu, możesz także sprawdzić ofertę blachy trapezowej. Takie pokrycie jest mniej estetyczne, ale pozwala zaoszczędzić znaczne sumy, zwłaszcza przy dużych połaciach dachów.